Urządzenie do detekcji pourazowych krwawień mózgowych Infrascanner 2000

Dostępność: dostępny na zamówienie
Cena: 57 500,00 zł 57500.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: -
Kod produktu: PA0705

Opis

Infrascanner jest przenośnym, nieinwazyjnym urządzeniem do przesiewowego badania obecności krwawień wewnątrzczaszkowych w warunkach polowych. Badanie jest oparte na analizie porównawczej symetrycznych obszarów w obrębie płatów mózgowych: czołowym, skroniowym, ciemieniowym i potylicznym. Urządzenie z czułością ok. 90% wykrywa świeże krwawienia pourazowe (do 48 h od wystąpienia krwawienia), umożliwiając podjęcie szybkiej decyzji co do dalszego leczenia czy transportu. 

Infrascanner jest dedykowany do badania pacjentów z lekkimi urazami głowy (13 – 15 GCS), u których nie istnieją bezpośrednie wskazania do badania TK lub takie badanie jest w danej chwili niemożliwe. Dzięki znikomemu promieniowaniu, Infrascanner jest w pełni bezpieczny dla każdego pacjenta i umożliwia ponawianie badań w dowolnych odstępach czasowych.

Stanowi unikalne i nieocenione uzupełnienie wstępnego badania neurologicznego, umożliwiając wczesne wykrycie krwawień wewnątrzczaszkowych. Niezastąpiony w warunkach polowych, gdzie dostęp do TK jest trudny, odległy lub niemożliwy.

Możliwości diagnostyczne urządzenia:
- Kompletne badanie całej głowy w obrębie 4 płatów zajmuje 2 – 3 minuty.
- Wykrywa krwawienia o objętości min. 3,5 ml.
- Wykrywa krwawienia do głębokości 2,5 cm od powierzchni mózgu (3,5 cm od powierzchni skóry głowy).
- Zastosowanie jednorazowych osłon głowicy eliminuje ryzyko zakażeń.
- W czytelny sposób określa czy w danym obszarze występuje lub nie występuje krwawienie.
- Infrascanner nie zastępuje TK, ale stanowi istotny, a czasami jedyny sposób obrazowania obecności krwawień wewnątrzczaszkowych. Jego zadaniem jest pomoc w określeniu priorytetu transportowo-leczniczego.
- Dokładność: U pacjentów z krwawieniem zewnątrzoponowym, podtwardówkowym i śródmózgowym: czułość: 88%, swoistość: 90,7%.*

UWAGA: Tylko wczesne wykrycie krwawienia i szybki transport do ośrodka z zespołem neurochirurgicznym i pełnym obrazowaniem TK może pomóc w skutecznym ratowaniu życia pacjentów z krwawieniem wewnątrzczaszkowym.

Technologia – jak to działa?
Infrascanner mierzy różnicę w absorpcji światła bliskiej podczerwieni (NIR) w tych samych obszarach lewej i prawej półkuli. Głębokość detekcji jest powierzchowna (do 3,5 cm od powierzchni czaszki), ale jest to obszar gromadzenia się krwi w większości przypadków krwawień pourazowych.

Zastosowania kliniczne
Analiza poza szpitalna.
Pacjenci z urazami głowy mogą być już na miejscu zdarzenia poddawani screeningowi przez zespoły ratownictwa medycznego. Urządzenie może być stosowane przez personel o różnym stopniu wiedzy i doświadczenia, w szczególności w miejscach odległych od dużych centrów diagnostycznych – małych miejscowościach, w górach, czy bezpośrednio na miejscu wypadku.

Analiza w warunkach szpitalnych
Pacjenci z urazami głowy z dodatkowymi powikłaniami (np. ewakuowani z pojazdów po wypadkach), mogą być poddani screeningowi na oddziale ratunkowym (na izbie przyjęć) w celu określenia priorytetu postępowania w odniesieniu do innych urazów ciała. Połączenie screeningu Infrascannera oraz metody Fast USG może w krótkim czasie dać możliwie najpełniejszy obraz stanu pacjenta i umożliwić określenie priorytetów leczniczych. W przypadku zdarzenia masowego konieczne staje się określenie kolejności badań w stosunku do stopnia zagrożenia życia. Infrascanner jest także doskonałym narzędziem w badaniu pacjentów pod wpływem alkoholu, narkotyków, małych dzieci oraz tych, których stan uniemożliwia wiarygodne badanie i obserwację neurologiczną.

Monitorowanie szpitalne
Pacjenci z umiarkowanym lub silnym urazem głowy mogą być monitorowani w sposób ciągły lub okazjonalny bez konieczności przeprowadzania transportu wewnątrzszpitalnego i korzystania z kosztownego badania tomograficznego. Monitorowanie ma na celu wczesne wykrycie krwawień wewnątrzczaszkowych pomiędzy zaplanowanymi badaniami TK. Zaletą takiego rozwiązania jest obniżenie częstości badań i zmniejszenie ilości promieniowania, jakiemu poddawany jest pacjent w trakcie systematycznego obrazowania. Dane statystyczne wskazują, iż 20% pourazowych krwawień wewnątrzczaszkowych następuje w czasie ponad 12 godzin od wystąpienia urazu, w związku z czym Infrascanner może być wykorzystywany jako przyłóżkowe narzędzie screeningowe u pacjentów na obserwacji.


Zastosowania militarne
Infrascanner daje wyjątkową możliwość określania wewnątrzczaszkowych krwawień pourazowych w warunkach operacji wojskowych, gdzie szybkie określenie priorytetów transportowo leczniczych ma znaczenie krytyczne. Marynarka Wojenna USA oraz korpus Marines stały za intencją powstania oraz finansowały projekt Infrascannera a następnie przeprowadziły zakrojone na szeroką skalę testy urządzenia w Iraku. Wczesne wykrywanie krwawień wewnątrzczaszkowych to możliwość ustalania właściwego planu ewakuacyjnego i w efekcie zwiększenie szans na przeżycie poszkodowanych.

W zestawie:

  • Infrascanner 2000
  • zasilacz 230V
  • ładowarka biurkowa
  • walizka sztywna
  • Osłonki do Infrascanera 25 szt.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl